петък, 17 февруари 2017 г.

„Детската градина днес - интегриране на технологии и съвременни методи на работа“




На 16.02.2017, четвъртък, от 10:00 часа в Детска градина „Елица“ - Сливен се състоя работен семинар на тема: „Детската градина днес - интегриране на технологии и съвременни методи на работа“. Срещата се проведе с любезното съдействие на Сдружение „Образование и технологии“ и на доц. д-р Румяна Папанчева, преподавател в Университет „Проф. д-р Асен Златаров“, гр. Бургас.
Целта на семинара е да се представят технологични решения, свързани с използване на интерактивна дъска, таблети и образователен софтуер от учители и деца в детската градина.
На срещата присъстваха представители на общините – Сливен, Н.Загора, Твърдица и 37 директори на детски градини. Работната среща откри г-жа Дина Димитрова – старши експерт по предучилищно възпитание в РУО Сливен.
В първата част на семинара доц. Р.Папанчева обоснова необходимостта от навлизането на съвременните образователни технологии в детската градина, като представи изследване, относно ползването на интернет от гражданите на Европейския съюз – 80% от семействата използват интернет чрез телефони, таблети, лаптопи, настолни компютри. Новото поколение деца, родени след 2000 г се отличават с визуално-кинетичен стил на учене, бърза мисъл, многозадачност и мноканалност. Това налага нова образователна среда за новото дигитално поколение деца - интерактивни методи на преподаване, технологично богата среда. Доц.Папанчева представи няколко решения на Сдружение „Образование и технологии“ :  ИТИ-ДГ – образователен софтуерен пакет, Забавните пчелички, АЕ-ДГ – английски език за детската градина, ИТИ-ДГ – интерактивен модул.
Във втората част на работния семинар асистент Р.Карадимитрова направи демонстрация с деца от Подготвителна група – 6 г за прилагане на ИКТ в образователния процес. Начинът, по който децата се справиха със задачите на интерактивната дъска и таблетите потвърдиха думите на Папанчева за новото дигитално поколение деца.









Няма коментари:

Публикуване на коментар